0 800 50 53 52 ▼+38067 410 10 74
+38050 410 10 78
Зворотній дзвінок
callback

Як правильно встановити пластикові вікна – монтаж у деталях

14 Jun 2017
Comment are off

Хто б не хотів, щоб вдома завжди було добре? Всупереч погоді за вікном, хоч там сніг чи дощ чи ураган? Мабуть, кожен! Металопластикові вікна – відносно нова технологія, яка здатна додати оселі комфорту! Тепер уже більшість знає, які вікна обрати, скільки камер повинно бути у профільній системі, енергоефективність склопакету, колір ламінації та виробник фурнітури. Але сьогодні ми поговоримо не про це. Кожному хто вирішив замінити вікна на металопластикові важливо знати, що одним з найважливіших аспектів довговічної служби вікна є правильний монтаж! І ви здивуєтеся, яких негативних наслідків може завдати вашому новенькому вікну його халатний монтаж. Утворення конденсату, а деколи й інею на склопакеті, цвілі на відкосах, постійні протяги – усе це здатне зіпсувати навіть найякіснішу конструкцію!

Для того, щоб вікно служило довгі роки ми проведемо вам «курс молодого бійця». Отже, існує декілька головних етапів правильного монтажу металопластикової конструкції.

Підготовка приміщення до монтажу

Починати потрібно з підготовки житла до демонтажу старого вікна і монтажу нового. Оскільки встановлення металопластикового вікна так звана «брудна» робота, вам необхідно захистити меблі та підлогу у приміщенні від пилу та бруду, накривши поліетиленовою плівкою, а усі побутові речі винесіть з приміщення на період монтажу.

Після того, як ви захистили приміщення від пилу та бруду важливим моментом є перевірка на відповідність усіх замірів та комплектації вікна. Це необхідно зробити для того, щоб уникнути неприємностей, коли з якихось причин розміри вікна не відповідають віконному отвору, а старе вікно уже демонтовано. Тоді вам доведеться увесь час поки виготовлятимуться нові конструкції жити з пустим віконним отвором..

Демонтаж старих конструкцій

Коли помешкання підготоване, а всі розміри звірені виконується демонтаж старих конструкцій і підготовка нових до монтажу. Є два способи демонтажу старої конструкції – зі збереженням вікна або без збереження. Демонтаж зі збереженням проводиться шляхом зрізу фіксуючих елементів, а без збереження шляхом розпилу віконної коробки. Проте є моменти, коли старе вікно зберегти технічно неможливо, тоді про це обов’язково повідомляється замовнику. Перед монтажем знімаємо глухі частини вікна і стулки, готуємо отвори до кріплень та обов’язково видаляємо захисну плівку з зовнішньої частини вікна, адже якщо цього не зробити, то за декілька років вона може просто «приваритися» до профілю.

Монтаж нового вікна

Тепер можна приступати до процесу монтажу. Перед встановленням вікна майстер повинен приклеїти до зовнішньої частина рами стрічку, яка не пропускатиме вологу. Монтажник встановлює раму всередину віконного отвору на технологічні клини. По ГОСТУ глибина посадки вікна становить 120-150 мм. Потім за допомогою рівня потрібно вирівняти раму по вертикалі й горизонталі. Якщо рівень виміряний правильно, рама кріпиться механічно анкерними болтами або пластинами, вибір яких визначається типом будівлі та конструкцією стін.

Після встановлення рами в отвір проводиться контрольний замір відхилень. Відхилення не повинне перевищувати 1,5 мм на метр сторони конструкції, але не більше 3 мм на всю конструкцію. Згодом до підставочного профілю саморізами кріпиться відлив, встановлюються склопакети та навішуються стулки. Обов’язково необхідно перевірити роботу фурнітури, при необхідності відрегулювати її та проводиться герметизація – заповнення порожнини монтажного шва поліуретановою піною.

Для повної правильної комплектації конструкції встановлюємо підвіконня та відливи. Підвіконня встановлюється заходом під раму глибиною 20 мм, у деяких випадках впритул до рами. Фіксується підвіконня за допомогою піно герметика та встановлюються торцеві заглушки. Також важливо одразу встановити відлив, щоб вода не затікала під раму і не деформувала її. Відлив прикріпляється шурупами до підставочного профілю через ущільнювальну стрічку, мастику чи силікон.

Все! Вікно встановлено!

Проте не забудьте підписати акт прийому-здачі роботи, та якщо є зауваження до конструкції чи монтажу вказати їх у цьому документі.

Одразу після встановлення ви можете користуватися своїм новим вікном, винятком є лише вікна негабаритних розмірів, які не рекомендують відкривати протягом 24 години.

Ви не монтажник? Та ви з легкістю знатимете чи добре вам встановили нове вікно:
– Вікна відкриваються та закриваються плавно, без додаткових зусиль
– Немає жодних щілин і отворів
– Немає піддування між рамою, відкосами та підвіконням
– Всі гумки ущільнювача цілі та на місці
– На профілі вікна і підвіконні, а також на склопакеті немає жодних подряпин та пошкоджень
– На всіх навісах та підвіконні встановлені заглушки.

В експлуатації металопластикові вікна не вимагають надмірних зусиль по догляду, тому правильний монтаж гарантує вам довговічну службу та безперечне задоволення від того затишку та комфорту, яким буде наповнена ваша оселя протягом багатьох років!

Читайте також: Як не допустити конденсат на вікнах

uk