0 800 50 53 52 ▼+38067 410 10 74
+38050 410 10 78
Зворотній дзвінок
callback

Екструзія

Компанія Вікнар’off започаткувала новий вид виробництва. Відтепер ми продукуємо на власному заводі  ще й ПВХ-профіль для виробництва металопластикових вікон. Виробництво ПВХ-профілю відбувається методом екструзії.

Екструзія – це виробництво профільних виробів з пластичної маси, при якому відбувається видавлювання розплавленого полімеру крізь формувальний отвір у матриці.

Системи, які ми екструдуємо, розроблені  інженерами австрійської компанії GRUBER. Профіль відповідає високим стандартам енергозбереження і шумоізоляції, міцності й дизайну. Наші профільні системи спроектовані з урахуванням сучасних технологій і останніх тенденцій віконного ринку.

Процес виготовлення профілю такий:

Високоякісна ПВХ-сировина та інші інгредієнти, які закуповуються виключно у європейських виробників дозуються відповідно до класичної рецептури та подаються у систему холодного та гарячого змішування Plasmec. Змішування відбувається за допомогою гарячих і холодних турбоміксерів, утворюючи ПВХ-суміш , так званий КОМПАУНД. Система підтримує постійний процес змішування і це забезпечує стабільну якість профілю на виході. Потім компаунд засипають у силоси системи з аерацією австрійської фірми Zeppelin, яка є унікальною в Україні. Тут компаунд відстоюється добу та проходить стабілізацію.

Потім підготовлений компаунд подається на екструзійну лінію, переробляється під впливом високих температур і тиску всередині екструдера. Лінія по виготовленню ПВХ-профілів складається з екструдера, який видавлює сировину в фільєру,  інструмента калібрації профілю, траку, який тягне профіль, маркуючого обладнання,  пилки для різання, механізму для упаковки. Завдання екструдера полягає в розплавлюванні порошкової ПВХ-суміші, що надходить до нього і видавлювання розплавленого полімеру під великим тиском в фільєру. Фільєра і калібратори  – це високоточний інструмент, який є основою екструзійної лінії. Наші фільєри виготовлені світовим лідером у даній сфері – австрійської компанією GRUBER. Якість продукту залежить від стану фільєр і калібраторів. Тому у нашому штаті є майстри, які обслуговують і «доглядають» фільєри.  Режим температур фільєри впливає на якість профілю (поверхня, геометрія). При виході з фільєри, нагрітий і вже сформований виріб повинен зберігати свої геометричні параметри і охолоджуватися з певною швидкістю. Після фільєри вже сформована маса попадає у калібратор. У сухому калібраторі нагріта маса формується у виріб і надалі піддається охолодженню. Формування маси відбувається за рахунок маленького вакууму в щілинах фільєри, розплавлена ПВХ-маса притягується до стінок фільєри. Цей механізм формування профілю називається вакуумним.

Для подальшого процесу формування профілю його треба охолодити. Цей процес відбувається за допомогою каналів в стінках калібратора, по яких проходить потік холодної води. Завершується охолодження ще теплого профілю у вологому калібраторі.  Вологим він називається  тому, що профіль поливається холодною водою. Цикл водопостачання на виробництві є замкнутим. Вода поступає в резервуар, тут вона очищується і пом’якшується до певного складу, ожолоджується до +12 градусів і в майбутньому використовується в системі по колу. Правильність системи охолодження впливає на стабільну прямолінійну геометрію профілю.

Далі виріб сушиться повітрям, на кожному метрі маркується (№ екструдера, партії і термін виготовлення), закатується ущільнювач, наклеюється захисна плівка і далі через тягнучий пристрій надходить на розпилювання.

Порізка охолодженого ПВХ-профілю здійснюється дисковими пилами. У місці безпосереднього контакту пили і профілю є пилосос для видалення пилу при різанні. Профіль ріжеться на “палиці” потрібного розміру (6,5 м.) і упаковується для подальшого транспортування. Профіль зберігається у спеціальних приміщеннях.

Всі процеси екструзії повинні бути точно скоординовані для забезпечення отримання стабільної якості ПВХ-профілю. Ми строго контролюємо всі стадії виробництва. Контроль якості продукту відбувається у випробувальній лабораторії, де можна перевірити профіль на ударну в’язкість по шарпі, ударну міцність на холоді, надійність кутового з’єднання, зміну лінійних розмірів після теплового впливу.

 

uk