0 800 50 53 52 ▼+38067 410 10 74
+38050 410 10 78
Зворотній дзвінок
callback

З ювілеєм, наші любі віконечка!

12 Jan 2017
Comment are off

Пластикові  вікна невдовзі відсвяткують свій 65-й ювілей.  За ці роки вікна пройшли  великий еволюційний шлях. В наш час вони значно відрізняються не лише від своїх  прабатьків  – дерев’яних вікон, але і від самих себе зразка минулого століття.  Потрібно зазначити, що їх народження могло відбутись значно раніше, якби не Адольф Гітлер і його витвір «газові камери», але все по порядку.

Основний матеріал, з якого виготовляють металопластикові вікна – ПВХ (полівінілхлорид), був створений Анрі Віктором Реньо абсолютно випадково. В 1835 році гірський інженер помітив появу білого порошку на дні колб з розчином вінілхлориду, які залишив кілька днів тому на підвіконні. Вчений проводив з порошком різноманітні досліди, але розчинити його чи викликати якусь іншу реакцію він так і не зумів.

В 1878 році  продукт полімеризації вінілхлориду був досліджений значно ретельніше, але так і не став вироблятись в промислових масштабах. Проте стало зрозуміло,що матеріал володіє великим потенціалом.

Вже в 1912 році  BASF ( німецький хімічний концерн) припустив, що ПВХ можна використовувати, як покриття звичайних дерев’яних  вікон. Однак, доробити та впровадити в життя технологію так і не змогли через першу світову війну. В 1931 році BASF повернулись до виробництва ПВХ. На той час  США та Велика Британія приступили до освоєння цього матеріалу теж. Ідея робити вікна з ПВХ набувала все більше прихильників по світу. Здавалось, що ось-ось  буде розроблене перше вікно, але ні. Всі плани та розробки були зупинені через Гітлера.  Під час Другої Світової Війни компанія змушена була розробляти отруйний газ, що використовувався в концтаборах. Кілька директорів та топ-менеджерів були засуджені за військові злочини та злочини проти людства.

І лише в 50-х роках двадцятого століття були виготовлені перші вікна з ПВХ. В 1952 році німець Хайну Паше отримав патент на виготовлення віконних профілів з полівінілхлориду. Хоча пластик тоді застосовувався як м’яке покриття металевого каркасу. Свій нинішній вигляд вікна ПВХ отримали трішки пізніше, в кінці  50-х років, коли почав використовуватись твердий пластик.

В 1959 році перші ПВХ вікна були встановлені в житлових будинках. Одна компанія в рекламних цілях встановлювала  абсолютно безкоштовно інноваційні вікна. Кінцевий споживач швидко оцінив їх переваги і в Європі розпочалась перша пластикова епідемія. Окрім того, при виготовленні металопластикових вікон не страждають тварини через вирубку лісу, а відходи ВПХ  та віконних конструкцій  можна переплавляти і робити, до прикладу, яскраві ялинкові прикраси. Що стосується терміну служби такого вікна, то потрібно зазначити, що в Німеччині нещодавно демонтували вікно встановлене ще в 1964 році.

З ювілеєм, наші любі віконечка!

uk